Apibūdinimas

Kalėdinis kaktusas – panašus į kaktusą augalas su nusvirusiais žemyn stiebais, kurių galuose – prašmatnūs žiedai. Tai tropinis kaktusas, kuris natūraliai auga pakrantės kalnuose pietryčių Brazilijoje. Augalai auga ant medžių šakų ar uolų, kur daug pavėsio ir drėgna.

 

Kalėdinis kaktusas neturi lapų ir spyglių. Žali, platūs į lapus panašūs dariniai yra ne lapai, bet modifikuoti stiebai, kurie panašūs į letenėlės formos lapus, sujungtus tarpusavy. Žiedai pasirodo ant stiebų galiukų ir sujungimų, kabo žemyn. Augalas žydi Kalėdiniu laikotarpiu. Paprastai Kalėdinis kaktusas žydi rausvai, tačiau taip pat gali žydėti raudonai, violetiniai, oranžiniai, purpuriniai, kreminiai ir t.t. Augalui būdingas fotoperiodiškumas (jam reikalingas 12-14 val. tamsusis periodas ir 6-8 val. šviesusis periodas kelias savaites iš eilės, kad sužydėtų).

Nors jis vadinamas kaktusu, tačiau labai skiriasi nuo įprastų dykumose augančių kaktusų. Tai augalas-epifitas (auga ant kitų augalų, tačiau nesinaudoja jų maistinėmis medžiagomis kaip parazitiniai augalai), randamas toje pačioje aplinkoje kaip ir orchidėjos, dėl to kitaip dar vadinamas Orchidėjiniu kaktusu.

Šie kaktusai yra nuodingi katėms.