Mąstymo kalėdiniai žaidimai

Kalėdinė dėlionė

Paimkite 2-3 didelius dovanų maišelius su vienodais piešinėliais, pvz. Sniego seniais, Kalėdų seneliais ir pan. Sukarpykite juos į 15 skirtingo dydžio ir formos dalių. Suskirstykite svečius į 2-3 grupes ir kiekvienai duokite po vieno sukarpyto maišelio dalis. Pirmoji sudėjusi piešinėlį grupė laimi.

 

Kalėdinės raidės

Šiam žaidimui Jums reikės abėcėlės raidžių (gali būti iškirptos iš kartono, užrašytos ant lapelių arba valgoma forma, pvz. sausainiai ar makaronai). Dalyviai suskirstomi į 2 grupes ir kiekviena gauna dubenį su pusės abėcėlės (jei turite vienos abėcėlės raides) arba vienos abėcėlės (jei turite dviejų abėcėlių raides) raidėmis. Užduotis – per duotą laiką iš raidžių sudėlioti kuo daugiau žodžių, susijusių su Kalėdomis.

Atsimink

Šis Kalėdų žaidimas lavina atmintį. Jums reikės dėžutės ar padėklo su išdėliotais 18 daiktų. Parodykite šiuos daiktus dalyviams 20-30 sekundžių. Tuomet dalyviams nematant paimkite vieną daiktą ir vėl parodykite jiems padėklą (dėžutę) su likusiais daiktais. Užduotis – įvardinti, koks daiktas dingęs. Užduočiai pasunkinti galite paimti ne vieną, bet kelis daiktus. Vyresniems vaikams ir suaugusiems galima duoti užduotį, parodžius padėklą su daiktais, vėliau jį paslėpti ir liepti išvardinti visus daiktus, buvusius ant jo. Laimi įvardinęs (galima surašyti per tam tikrą laiką) daugiausiai.

 

Surask žodį

Tai dar vienas lavinantis kalėdinis žaidimas. Paimkite kokį nors su Kalėdomis susijusį žodį, pvz.: Kalėdos, Snieguolė, Kalėdinis pyragas ir t.t. Užduotis – iš duoto žodžio sudaryti kuo daugiau smulkių žodžių per duotą laiką. Laimi tas, kuriam gavosi daugiausiai žodžių.

Kalėdinis šifras

Tai dar vienas lavinantis šventinis žaidimas. Pasirinkite kokį nors su Kalėdomis susijusį žodį, pvz. Kalėdos, Kalėdų Senis, Dovanų maišas ar pan. Surašykite šio žodžio raides ant kortelių po du kartus. Abu raidžių rinkinius sudėkite į atskirus popierinius maišelius. Dalyvius suskirstykite komandomis ir kiekvienai duokite po maišelį su raidėmis. Laimi komanda, pirma iššifravusi teisingą žodį iš raidžių.

 

Kalėdinė snaigė

Tai strateginis žaidimas, kurį galima žaisti dviese. Nupieškite snaigę, kaip parodyta paveikslėlyje apačioje, kad ties kiekvienu susikirtimu būtų taškelis (aštuoni aplink kampus ir vienas viduryje).

 

Kiekvienam žaidėjui duokite po tris vatos gabalėlius su skirtingų spalvų taškeliais (pvz. vienam su žaliais taškeliais, antram su raudonais taškeliais). Tikslas – sudėti tris savo vatos gabaliukus vienoje eilėje. Kiekvienu ėjimu dedamas vienas vatos gabaliukas, kol visi bus sudėti. Jei nei vienas žaidėjas nesudeda trijų vatos gabaliukų vienoje eilėje, kitame žaidime galima perstumti jau stovinčius vatos gabaliukus į kitą vietą, vėl bandant sudėti eilę iš trijų. Žaidžiama, kol vienas iš žaidėjų sudeda eilę iš trijų savo spalvos vatos gabaliukų.

 

Kalėdų ABC

Visiems dalyviams duokite po popieriaus lapą ir rašiklį. Užduotis – surašyti kuo daugiau žodžių, prasidedančių kiekviena abėcėlės raide nuo A iki Ž, bet kad jie būtų susiję su Kalėdomis. Laimi dalyvis, per duotą laiką sugalvojęs daugiausiai susijusių žodžių. Laimėtoją apdovanokite.

 

Čia rasite kalėdinį žaidimą internete (online) – Surask porą