Dovanų kalėdiniai žaidimai

Dėžutė

Suvyniokite smulkią dovanėlę (pvz. saldainį ar CD) ir įdėkite šią dovanėlę į keletą viena už kitą didesnių dėžių. Vyniojimui naudokite pastiprintą neskaidrią lipnią juostą. Paimkite porą kauliukų ir keptuvę, taip pat paltą, porą virtuvinių pirštinių, šaliką ir skrybėlę. Visus susodinkite ratu ir padėkite dėžę viduryje. Nustatykite, koks akučių skaičius turi būti išmestas, pvz. 4. Pirmas dalyvis meta kauliukus keptuvėje ir išmeta kažkokį skaičių akučių, tuomet perduoda kauliukus su keptuve sekančiam dalyviui. Kiekvienas dalyvis meta kauliukus po vieną kartą. Tas, kuris išmeta keptuvėje 4 akutes, turi šansą išvynioti dovaną. Tikslas – per tą laiką, kol kitam dalyviui iškris tas pats akučių skaičius (pvz.: 4), užsidėti paltą, skrybėlę, šaliką, virtuvines pirštines ir bandyti atidaryti ir išvynioti dovaną, esančią skirtingo dydžio dėžėse. Kai kitas dalyvis išmeta tą patį skaičių akučių, reikia perleisti bandymą išvynioti dovaną jam. Akučių skaičių žaidimo eigoje galima keisti (išmesti 4 pakankamai sunku, galima palengvinti ir nustatyti pvz. 7). Laimi dalyvis, sėkmingai išvyniojęs dovaną.

Kalėdų lobis

Šį žaidimą puikiai tinka žaisti Kalėdų rytą, kai ateina laikas ieškoti dovanų po Eglute (ar nebūtinai po ja). Iš spalvoto popieriaus iškirpkite 10-12 Eglutės formelių ir ant jų užrašykite užuominas ir eilės numerius, kad būtų seka. Pirmąją užuominą padėkite pvz. po Eglute, o kur bus kita, parašykite ant lapelio-eglutės. Šias užuominas išslapstykite po visus namus. Paskutinė užuomina ir bus dovanos vieta. Šis kalėdinis žaidimas ypač patinka vaikams. Kol jie maži, užuominos gali būti paprastos, o jiems augant – palaipsniui sudėtingėti ir tapti panašios netgi į mįsles.

 

Dėžės dėželytės…

Šis žaidimas šiek tiek panašus į „Dėžutė“, bet paprastesnis ir labai linksmas. Jį ypač tinka žaisti po kalėdinių pusryčių. Įdėkite smulkią dovanėlę į mažą dėžutę, šią įdėkite į šiek tiek didesnę ir suvyniokite, šią į dar didesnę ir t.t. Ant kiekvienos dėžutės užrašykite trumpą žinutę. Žinutė turi nurodyti, kam atiteks dovana. Pavyzdžiui, ant didžiausios dėžės bus užrašyta: „Dovana atitenka žmogui, stovinčiam arčiausiai Kalėdų eglutės.“ Šis žmogus išvynioja dėžę ir randa dar vieną dėžę, ant kurios užrašyta: „Gaila, bet dovana keliauja žmogui, kuris sėdi Tau iš kairės.“ Šis žmogus perima dėžutę ir, ją išvyniojęs, randa dar vieną dėžutę su tokiu pačių užrašu. Taip dėžutė keliauja, kol prieinama iki paskutinės dėželės, ant kurios ir nurodoma, kam iš tikrųjų skiriama dovana. Pvz.: „Ir tikrasis dovanos laimėtojas yra tas, kuris…šįryt išplovė indus!!!”.

 

Kalėdinė kojinė

Paimkite didelę kalėdinę kojinę ir pridėkite į ją įvairių skirtingų daiktų (dekoracijos, kankorėžiai, saldainiai ir t.t.) ir užriškite. Tuomet duokite kiekvienam lapą popieriaus ir rašiklį ir siųskite kojinę paeiliui, kad kiekvienas, pačiupinėjęs kojinę, surašytų, kas joje yra. Tuomet surinkite lapus. Dalyvis, atspėjęs daugiausiai daiktų, laimi. Galima jam padovanoti kojinę su dovanėlėmis.

 

Daug kalėdinių kojinių

Tai panašus žaidimas į „Kalėdinė kojinė“, tik šiam žaidimui reikės 8-12 kojinių. Į kiekvieną kojinę įdėkite po kokį nors daiktelį-dovanėlę. Užriškite kojines ir jas sunumeruokite. Padarykite lapelių su atitinkamais numeriais ir duokite dalyviams traukti iš dubens. Išsitraukęs lapelį su numeriu, dalyvis paima atitinkamo numerio kojinę ir bando apgraibomis atspėti, kas yra kojinėje. Jei atspėja – kojinė su prizu atitenka jam! Jei neatspėja, grįžta atgal ir užleidžia eilę kitam.

Negeras Kalėdų senelis

Šis kalėdinis žaidimas iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti nedraugiškas, tačiau jo esmė, kad visi turi galimybę gauti tokią dovaną, kokios iš tikrųjų nori, nes ne paslaptis, kad kartais gauname dovanas, kurios mums nereikalingos, bet kitą žmogų galėtų pradžiuginti. Paskelbiama iš anksto, kad bus keičiamasi dovanėlėmis ir kiekvienas ateina su savo dovanėle kitam (arba sau). Dovanėlė turėtų būti supakuota. Atvykus svečiams, dovanėlės surenkamos, sunumeruojamos ir paslepiamos. Ant lapelių užrašomi atitinkami skaičiai ir sudedama į dubenį. Visi dalyviai išsitraukia po lapelį su skaičiumi. Tuomet dalyvis, kuris ištraukė „1“, pasirenka dovaną. Tas, kuris ištraukė „2“, gali arba pasiimti dovaną iš „1“ arba pasirinkti iš likusių. Ir t.t. su kitais dalyviais. Taigi paskutinis gali pasirinkti sau dovaną, kokios nori, iš kitų dalyvių. Kitiems dalyviams lieka tos dovanos, kurias jie ir pasirinko. Tai puiki proga gauti tai, ko nori!

 

Surask kalėdinį elnią

Kalėdų senis pametė savo elnius ir jam reikalinga Jūsų pagalba juos surasti. Nupieškite ar iškirpkite iš paveiksliukų 8-9 elnius ir išslapstykite juos po namus. Dalyviai turi juos surasti. Laimi radęs daugiausiai elnių. Kai kurie elniai gali būti su prizais (užrašykite ant elnio, kokį prizą laimėjo jį radęs dalyvis).