Tikroji Kalėdų prasmė

Artėjant Kalėdoms, daugybė žmonių bėga į parduotuves, prekybos centrus ieškoti dovanų. Vaikai rašo laiškus Kalėdų seneliui su sąrašu, kokių norėtų gauti dovanų šioms Kalėdoms. Parduotuvės skelbia Kalėdų „išpardavimus“ jau nuo lapkričio pradžios, reklamos skalambija visais įmanomais šaltiniais: „Pirkite pirkite pirkite!” Daugybė žmonių jaučia reklamos spaudimą ir jam pasiduoda, kai kurie netgi dėl to „įlenda“ į skolas. Šviečiančios girliandos ant kiekvieno medžio ir krūmo, kalnai atviručių su iš anksto atspausdintais sveikinimais, dirbtinai besijuokiantys kalėdų seneliai ir nuo maisto lūžtantys stalai. Ir taip per kiekvienas Kalėdas…Tačiau ar tai yra tikroji Kalėdų prasmė?

 

Siūlome net 20 būdų, kaip sugrąžinti Kalėdoms prasmę:

 

1. Neikite ieškoti dovanų į prekybos centrus. Prisiminkite rankų darbo dovanas, keptus ar virtus skanėstus.

2. Jei per Kalėdas gavote Jums nepatinkančią dovaną, džiaukitės ja ir nerodykite nepasitenkinimo jos davėjui – juk tai dovana, kuri Jums nieko nekainavo, tad nesistenkite perdovanoti nereikalingo daikto kitam ar grąžinti jį į prekybos centrą ir gauti už jį pinigus.

 

3. Nesivelkite į dovanų mainus ir dovanų kainų skaičiavimą. Jei kažkas Jums padovanojo brangią dovaną, nejauskite pareigos daryti tą patį, nes tuomet tai bus nebe dovana, o komerciniai mainai. Verčiau padovanokite kažką tiems, kurie neišgalės Jums atsilyginti. Jausitės daug laimingesnis.

 

4. Nepamirškite principo – geriau duoti nei gauti. Yra daugybė žmonių, kurie per Kalėdas negauna dovanų, šilumos, meilės. Tapkite duodančiais, ne tik gaunančiais, padėkite likimo nuskriaustiesiems: paaukokite maisto, žaislų, drabužių ir kt., pakvieskite pas save į namus Kūčių vakarienės.

 

5. Surinkite daiktus, kuriuos galėtumėte paaukoti labdarai: išaugtus vaikų drabužius, nenaudojamus savo drabužius, batus, namų apyvokos daiktus, žaislus. Iškepkite pyragų, keksiukų, kalėdinį kalakutą. Nedovanokite to, kas suplyšę, nutrinta, sugedę, nebetinkama naudojimui, bet tik tai, kuo galėtumėte pradžiuginti kitus.

6. Aplankykite vienišus senelius, benamius, ligonius, našlaičius, vienišas mamas su vaikais. Prieš dovanodami jiems dovanas, pasiteiraukite, kokių jie turi poreikių – galbūt reikia buitinės technikos, drabužių, indų ar kt., kad nedovanotumėte to, ko jiems nereikia.

 

7. Tapkite savanoriu.

 

8. Padovanokite netikėtas dovanėles tiems, kurie iš Jūsų to visai nesitiki: laiptinės valytojai, kiemsargiui, pašto darbuotojui, pensijų išnešiotojui ir t.t. Dovanokite, nesitikėdami gauti iš jų dovanų atgal, bet norėdami juos pradžiuginti. Patikėkite, tai suteiks labai daug džiaugsmo ir Jums patiems.

9. Atleiskite visiems, ant ko pykstate.

 

10. Atsiprašykite visų, kuriuos įskaudinote.

 

11. Praleiskite laiką su šeima ir draugais. Nebeskubėkite, pamirškite darbus, buities rūpesčius ir tiesiog pasėdėkite visi drauge, pabendraukite, pasimelskite.

 

12. Norite gauti pačią brangiausią ir geriausią dovaną? Prisiminkite Kristaus gimimo istoriją (ją rasite Naujajame Testamente: Mato 1, Mato 2, Luko 1, Luko 2)

 

13. Dievas padovanojo pasauliui pačią brangiausią dovaną – savo sūnų Jėzų, kuris, būdamas be jokios nuodėmės, atidavė savo gyvybę už visos žmonijos nuodėmes ant kryžiaus, kad mes galėtume gyventi ir ateiti į dangų pas Dievą per tikėjimą Juo.

14. Visi žmonės yra nuodėmingi, visiems reikia atleidimo. Kalėdos – puikus metas pagalvoti apie dangų (ir apie pragarą – kur eisime po mirties), atsiprašyti Dievo, žmonių, kuriuos įskaudinome ir pakviesti Jėzų ateiti į mūsų širdį ir tapti mūsų draugu bei užtarėju. Jis atleis mūsų nuodėmes ir pripildys širdį meilės, gerumo, džiaugsmo, ramybės, prasmės. Tuomet tikrai galėsime ištarti: „Laimingos Kalėdos“. Tik ar priimsime šią Dievo dovaną, skirtą mums?

 

15. Padovanokite dovaną Dievui. Sakysite, juk Dievui nieko nereikia, jam ir taip viskas priklauso, gali ką nori pasiimti. Kalbame ne apie materialius dalykus. Jam visuomet reikia tokių dovanų: priimti Jį, skirti Jam laiko, atleisti kitiems, melstis, daryti gerumo, meilės darbus žmonėms. Dovanodami tokias dovanas Dievui, mes turtėjame, keičiasi mūsų charakteris, širdis tampa minkštesnė, gyvenimas prasmingesnis – Dievas mums taip pat nelieka skolingas.

 

16. Nueikite į Bažnyčią, kurioje Jums gera būti, gera klausytis Dievo žodžio ir semtis tikėjimo. Pakvieskite drauge nueiti ir savo artimuosius, draugus.

 

17. Paskaitykite su visa šeima Bibliją. Galite pasirinkti Biblijos istorijas, paeiliui skaityti ir diskutuoti. Istorijų parinkti ir atsispausdinti, jei neturite popierinės Biblijos, galima ČIA

 

18. Klausykitės krikščioniškos kalėdinės muzikos. (Kalėdinės dainos)

 

19. Pasimelskite už savo šeimą, artimuosius, ateinančius metus.

20. Jei esate krikščionis, dalinkitės savo tikėjimu su kitais, nusiųskite brangiems žmonėms atvirutes su citatomis iš Biblijos ir nuoširdžiais sveikinimais.