Kalėdinės snaigės

Snaigės iš popieriaus – tai bene dažniausia ir lengviausiai pagaminama dekoracija Kalėdoms. Popierinėmis snaigėmis kaip žiemos dekoracija galima puošti langus, eglutę, lubas, sienas, šviestuvus, kalėdines dovanas, padaryti iš snaigių girliandą. Snaigių karpymas iš popieriaus ypač patinka vaikams. Tiesa, snaiges galima pagaminti ne tik iš popieriaus.

 

Šioje skiltyje pateikiame snaigių karpymo instrukcijas, taip pat kelis variantus kaip pasigaminti patiems labai originalias ir įdomias nepopierines snaiges.

 

Snaigių karpymo iš popieriaus instrukcija būtų tokia:

  1. Imame kvadrato formos lapą popieriaus.
  2. Sulenkiame jį įstrižai – gausime trikampį.
  3. Gautą trikampį sulenkiame per pusę – gausime mažesnį trikampį.
  4. Mintyse padalinkite gautą trikampį į tris dalis ir užlenkite dešinįjį trikampio trečdalį į vidų/centrą (30 laipsnių kampu).
  5. Tuomet ant užlenkto dešiniojo trečdalio užlenkite kairįjį trikampio trečdalį į vidų/centrą – gausis mažytė Eifelio bokšto forma (trikampis su dviem „kojelėm“).
  6. Nukirpkite gauto trikampio „kojeles“. Tai, kaip nukirpsite – apvaliai, įstrižai ar tiesiai – nulems, kokie bus Jūsų snaigės krašteliai. Juos galite daugiau iškarpyti.
  7. Iškarpykite trikampio šonus.
  8. Išlankstykite trikampį – snaigę. Tai labiausiai jaudinanti snaigių karpymo dalis, nes labai įdomu pamatyti, kas gi gavosi!
  9. Kad snaigė būtų graži ir lygi, išlyginkite ją lygintuvu be garų ir drėkinimo funkcijos.
  10. Iškirptas snaiges papuoškite blizgučiais, kad spindėtų ir primintų tikrą žiemą – juos galima priklijuoti ar išpurkšti, išpieškite pieštukais, blizgančiais tušinukais, priklijuokite burbuliukų, „deimantukų“, plunksnelių. Karpykite snaiges ne tik iš spalvoto popieriaus, bet ir iš blizgaus popieriaus, folijos.

 

Toliau keli pavyzdžiai, kokias galite iškarpyti popierines snaiges:

    1. Paprasta popierinė snaigė „Deimantai ir žvaigždės“:

 

2. Paprasta snaigė „Burbuliukai“:

 

3. Snaigė „M raidės“:

 

4. Elegantiška snaigė:

5. 3D snaigė

 

 

6. Dar viena 3D snaigė:

Reikės dviejų sulenktų trikampių, kuriuos gauname iš Snaigių karpymo instrukcijos 3 punkto. Iš jų iškerpame tokią formą ir įkerpame kaip parodyta:

Tuomet atlankstome trikampį. Vidurines dalis sulenkiame į centrą ir suklijuojame:

Prie gautos keturkampės snaigės priklijuojame identišką snaigę, gautą iš kito popierinio trikampio – gausime aštuonkampę 3D snaigę:

7. Snaigė „Gėlė“:

 

8. Snaigė „Sidabrinė žvaigždė“:

Iškerpame iš įdomesnio popieriaus (galima laikraščio, blizgaus ar spalvoto popieriaus) plonas juosteles. Jas sulenkiame ir suformuojame iš jų apskritimą. Visas sulenktas juosteles ties centru suklijuojame karštais klijais (pistoletu). Ant šios snaigės priklijuojame mažesnių snaigių, žvaigždučių, papuošimų.

 

9. Snaigės „Elipsės“:

 

Šias snaiges itin paprasta padaryti iš tualetinio popieriaus tūtelių. Paimame kelias tūteles, jas suspaudžiame ir sukarpome siauromis juostelėmis. Iš šių juostelių-elipsių galima suklijuoti įvairiausių formų snaigių, jas apdažyti, papuošti blizgučiais ir kabinti pvz. ant eglutės.

 

 

Originalios nepopierinės snaigės, kurias galite pasigaminti patys:

 

  1. Minkštos šventiškos kalėdinės snaigės:

 

Šios snaigės daromos iš lanksčių dekoratyvinių vielučių, aptrauktų minkšta medžiaga arba blizgučiu (panašios vielutės yra ant vamzdžių valymo šepetėlių).

Priklijavus vieną sluoksnį (snaigės dalis prie apskritimo), jis suspaudžiamas kokiu nors sunkiu daiktu, pvz. knygomis, palaikomas kol išdžius, tuomet klijuojamas kitas sluoksnis ir t.t.

  1. Snaiges taip pat galite gaminti iš modelino ar molio – padarę atitinkamo storio masę, iškirskite joje su sausainių ar pan. formele snaigės formas.

 

  1. Dėmesio! Gražuoles snaiges galima pagaminti netgi iš makaronų. Suklijuokite makaronus į norimą formą ir leiskite klijams išdžiūti. Tuomet galite nudažyti norima spalva, pvz. baltai. Išdžiovinkite. Tuomet galite padengti blizgučiais (patepkite klijais ir užberkite blizgučių), išdžiovinkite.

 

  1. Dar viena originali idėja – snaigių galima suklijuoti iš nereikalingų puzzle (dėlionių) dalių, jas prieš tai nudažius balta spalva:

 

 

  1. Snaiges galima megzti, nerti vąšeliu.

 

  1. Krištolinė snaigė iš borakso. Šių snaigių gaminimas patiks mėgstantiems įvairius mokslinius eksperimentus.

 

– Iš pradžių iš trijų trumpų vielučių (tinka lanksčios vielutės, panašios į tas, kurios būna ant vamzdžių valymo šepetėlių) surišame šešiakampę snaigę ar į bet kokios kitos norimos formos snaigę.

Pakabinkite snaigę ant virvelės ir pririškite prie pagaliuko (nuo ledų ant pagaliuko) arba ant pieštuko.

– Į indą supilam 1 stiklinę labai karšto/verdančio vandens, įdedame 3 valg. šaukštus borakso (tai natūrali mineralinė medžiaga, tirpi vandenyje, balinanti, valanti, dezinfekuojanti, galima įsigyti kai kuriose veterinarijos vaistinėse, tačiau netinka borakso muilas, ir ši medžiaga nevalgoma, dėl to nepalikite vaikų vienų daryti šį eksperimentą).

– Boraksą dedame ne visą iš karto, bet palaipsniui, maišant.

– Galima įdėti maistinių dažų, jei norėsite, kad Jūsų snaigės būtų spalvotos.

Įmerkite snaigę į indą su boraksu, kad snaigė visa panirtų, bet neliestų indo dugno.

– Pieštuko/pagaliuko, ant kurio kabo snaigė, kraštus atremkite į indelio viršutinius kraštus, kad nereikėtų snaigės laikyti rankomis.

– Palikite indą su snaige per naktį.

– Iš ryto turėtumėte rasti nuostabiais kristalais pasidengusią snaigę.

– Jei pakabinsite tokią snaigę ant lango, pašvietus saulei, ji nuostabiai spindės kaip sniegas žiemą.

Boraksą galima pakeisti cukrumi arba druska, tik gali tekti ilgiau palaukti, kol užaugs kristalai. Cukrų ar druską taip pat reikėtų ištirpinti verdančiame vandenyje ir pamerkus snaigę laukti, kol ji aplips kristalais!

Kūrybingų Šv. Kalėdų, brangieji!