Advento kalendorius

Advento kalendorius yra skirtas skaičiuoti likusias dienas iki Kalėdų Advento laikotarpiu – 24 dienos iki Kalėdų nuo gruodžio 1 d. Kiekvienai dienai yra skirtas atskiras langelis/dėžutė ar pan. ką sugalvoja mūsų fantazija. Tai dienai skirtame langelyje/dėžutėje paslepiama dovanėlė, užrašoma prasminga mintis ar kt. Dienas galima skaičiuoti nuo 1 iki 24 (kelinta Advento diena) arba atvirkščiai, nuo 24 iki 1 (t.y. kiek liko dienų iki Kalėdų). Kalendoriaus dėka Kalėdų laukimas tampa džiaugsmingas ir įdomus, kiekviena diena atneša kažkokią staigmeną ar dovanėlę, kurios su nekantrumu laukiame.

Labai populiarūs rankų darbo Advento kalendoriai, kuriuos galima pasigaminti patiems namuose iš popieriaus, medžiagų, kartono, dėžučių ir t.t.

Advento kalendorius gali būti sukabintas kaip girlianda, sudėtas į eglutės, namelio ar paprasčiausio keturkampio arba trikampio formą.

Skaičiai nuo 1 iki 24 gali būti sudėti iš eilės arba sumaišyti, kad būtų įdomiau ieškoti tos dienos „langelio“.

Idėjos, ką galima slėpti Advento kalendoriaus „langeliuose“:

 

Žemiau pateikiame 17 idėjų, kaip pasidaryti patiems Advento kalendorių.

 

1.   Advento kalendorius iš vokelių

Tai vienas paprasčiausių Advento kalendorių. Tereikia paimti 24 baltus ar spalvotus vokelius – gali būti ne vienodo dydžio ar formos, sunumeruoti ir į vidų įdėti mažas dovanėles ar/ir lapelius su Biblijos istorijomis, susijusiomis Kristumi.

 

 

2.   Advento kalendorius iš tualetinio popieriaus rulonėlių

Tai taip pat labai paprastas ir greitai padaromas bei ekologiškas Advento kalendorius. Tereikia paimti 24 tualetinio popieriaus rulonėlius (reikėtų iš anksto jų prisitaupyti arba popierinių rankšluosčių rulonėliai taip pat tiks). Iškirpkite iš popieriaus 48 apskritimus, 24 sunumeruokite ir uždėkite ant rulonėlio galų (vieną sunumeruotą, o iš kitos pusės – nesunumeruotą), viduje įdėkite dovanėlę ar į ritinėlį susuktą raštelį su mintimi ar palinkėjimu.

 

3.   Advento kalendorius iš degtukų dėžučių

Degtukų dėžučių šiam kalendoriui reikės arba prisitaupyti arba pasidaryti iš storesnio popieriaus patiems, tai nėra sudėtinga. Dėžutes galima apvynioti spalvotų dekoruotu popieriumi, sunumeruoti, po to galima jas sudėti į eglutės formą arba sukabinti į girliandą.

 

4.   Advento kalendorius „Eglutės“

Iš spalvoto ar dekoruoto popieriaus padarykite 24 eglutes (gali būti apvalaus kūgio arba kampuoto kūgio formos, sunumeruokite, viduje paslėpkite dovanėles. Eglutes sustatykite ant lygaus pagrindo kaip eglučių miškelį.

 

 

5.   Advento kalendorius „Nameliai“

Advento kalendorius padaromas iš popieriaus, namelių formos gali būti įvairios, iškirptos iš paprasto balto, spalvoto, dekoruoto popieriaus, su iškirptais ar nupieštais langeliais, o viduje slepiasi saldainiai, dovanėlės.

 

 

6.   Advento kalendorius iš atviručių

Ant sienos, durų ar magnetinės lentos pritvirtinkite 24 atvirukus. Kiekvieną atvertus, randama kažkokia popierinė dovana (karpinys, pvz. snaigė), užrašyta graži mintis ar istorija iš Biblijos. Kad būtų įdomiau, atvirutes sunumeruokite ne iš eilės.

 

7.   Advento kalendorius iš keksiukų formelių

Jei turite keksiukų formeles (12×12), tai bus labai paprastas kalendorius. Tereikia iškirpti iš popieriaus 24 apskritimus, kuriais uždengsite formeles, jas sunumeruosite, o viduje galite paslėpti smulkių žaisliukų, saldumynų.

 

8.   Advento kalendorius „Kišenėlės“

Puikus, jaukus Advento kalendorius, kurį geriausia daryti (siūti) iš medžiagos. Į kiekvieną kišenėlę paslėpkite kažką naujo: mažą atviruką su palinkėjimu, saldainiuką, žaisliuką ir pan.

 

 

9.   Advento kalendorius „Kibirėliai“

Jums reikės net 24 kibirėlių, kuriuos pakabinsite ant sienelės. Kad vidus nesimatytų, iš viršaus uždenkite. Privalumas tas, kas čia galite „slėpti“ ir didesnes dovanėles.

 

10.  Advento kalendorius „Maišeliai“

Jums reikės 24 drobinių maišelių, kuriuos galite pakabinti kaip girliandą arba sukabinti ant eglutės.

 

11.  Advento kalendorius „Stiklainiai“

Jums reikės 24 įvairių dydžių stiklainėlių, į kuriuos sudėsite dovanėles, prieš tai gerai jas įvynioję į popierių ar maišelį, kad nesimatytų, nes stiklainėliai skaidrūs.

 

12.  Advento kalendorius „Akvarelė“

Šis Advento kalendorius labai originalus ir kūrybiškas, kadangi kiekvieną dieną šeimos nariai jį kurs patys. Tereikia paruošti ir pakabinti 24 sunumeruotus lapus ir padėti šalia akvarelę bei teptukus. Kasdien reikia kažką nupiešti ant tos dienos lapo.

 

13.  Advento kalendorius „Kojinaitės“

Šiam Advento kalendoriui reikės 24 kojinaičių – jos gali būti popierinės, medžiaginės arba megztos, įvairių dydžių, spalvų, raštų. Jas galite sukabinti į spalvingą girliandą ir papuošti namus. Forma gali būti ne tik „Kojinaitės“, bet ir „Pirštinaitės

 

14.  Advento kalendorius iš dėžučių

Surinkite dėžutes, kurias tik turite namuose, apklijuokite jas spalvotu, dekoruotu popieriumi, sunumeruokite, perriškite, viduje įdėję smulkių dovanėlių. Dėžutės gali būti įvairių dydžių.

 

15.  Advento kalendorius iš kavos puodelių

Jei mėgstate kavą išsinešimui, neišmeskite indelių. Surinkę 24 indelius, galėsite pasidaryti puikų, ekologišką Advento kalendorių, sunaudodami minimaliai priemonių. Be to, indeliuose tilps didesnės dovanėlės.

 

16.  Advento kalendorius „Durelės“

Šis kalendorius padaromas labai lengvai. Reikės dviejų didelių popieriaus lapų (A3 ar didesnių). Ant vieno lapo nupieškite 24 stačiakampius langelius – tai bus durelės. Tuomet su žirklėmis iškirpkite stačiakampių tris kraštines, o vieną dešinę kraštinę palikite, kad „durys“ laikytųsi. Ant antro tuščio lapo nupieškite 24 lygiai tokius pačius stačiakampius langelius, tik jų nekirpsime. Tuomet lapą su iškirptomis durelėmis dėkite ant antro didelio balto lapo, kur durelės tik nupieštos, kad sutaptų. Priklijuokite viršutinį lapą prie apatinio tose vietose, kur nėra durelių. Tuščiuose langeliuose įrašykite gražią mintį ar užuominą, kur namuose paslėpta dovanėlė. Uždarykite dureles ir jas sunumeruokite.

 

17.  Advento kalendorius „Stalčiukai“

Šiam advento kalendoriui padaryti reikės skirti laiko, tačiau rezultatas bus puikus. Stalčiukuose galima slėpti dovanėles. O pasibaigus Adventui, šį „stalčių“ bloką galima panaudoti susidėti savo smulkiems daiktams.