Kalėdų eglutės „Pasidaryk pats”

Kalėdų eglutė – vienas svarbiausių kalėdinių atributų. Žalia, kvepianti mišku eglutė suteikia namams nepaprasto jaukumo. Tačiau yra ir kita pusė – visur pribyra spyglių, o pasibaigus kalėdiniam laikotarpiui ši gražuolė tiesiog išmetama į patvorį (ne visuomet, bet pasitaiko), o juk palikta miške ji galėtų toliau sau augti ir žaliuoti.

Taigi, jei Jums gaila žaliaskarių ar norite būti šiemet originalūs, siūlome išbandyti vieną ar kelias iš mūsų siūlomų 24 idėjų, kaip pasidaryti Kalėdų eglutę patiems.

1.  Veltinio eglutė

Jums reikės veltinio (vilnos), iš kurio išsikirpkite apskritimus (galite pasinaudoti apvalia stiklinaite formai nupiešti), juos prismeikite smeigtukais prie kūgio formos (ją galima pasidaryti iš putplasčio ar kt.).

 

 

2.   Vilnos kamuoliukų eglutė

Jums reikės daug vilnos kamuoliukų, kurių galite nusipirkti arba pasidaryti patys. Kamuoliukus reikės prismeigti prie kūgio formos (ją galima pasidaryti iš putplasčio ar kt.).

 

 

3.   Paprasta popierinė eglutė

Iš įvairių atspalvių žalio spalvoto popieriaus (gali būti šiek tiek dekoruotas) iškirpkite įvairaus dydžio kūgio formas, suklijuokite ir pastatykite namuose. Galite pasidaryti visą eglučių „miškelį“.

 

Kūgius galite apvynioti pilnai ar pusiau žaliu storesniu siūlu.

 

Taip pat kūgius galite apvynioti gražia dekoratyvine medžiaga.

 

4.   Origami eglutė

Origami kalėdinė eglutė daroma iš popieriaus. Ją išlankstyti reikės ne tik spalvoto popieriaus, bet ir kantrybės bei laiko.

 

 

5.   Kalėdų eglutė iš šakelių

Labai paprasta kalėdinė eglutė – tereikia prisirinkti skirtingo ilgio šakelių ir jas pritvirtinti prie ilgiausios šakelės horizontaliai, kad apačioje būtų ilgiausia, o į viršų einant mažėtų (į eglutės formą).

 

6.   Kalėdų eglutė iš lentelių

Jei turite namie skirtingo ilgio lentučių, jas galite pritvirtinti į eglutės formą. Papuoškite lemputėmis.

 

 

7.   Kalėdų eglutė – šaka

Galite parsinešti iš miško sausą medžio šaką (ne eglės) ir ją papuošti karpiniais, žaisliukais, lemputėmis. Taip pat namuose galite papuošti žaisliukais kambarinius augalus, jie taip pat atrodys kaip egzotinės eglės.

 

8.   Kalėdų eglutė iš kopėčių

Jei turite pastatomas kopėčias, apvyniokite jas lemputėmis, papuoškite žaisliukais – bus labai originali eglutė.

 

9.   Kalėdų eglutė iš siūlo

Labai originali kalėdinė eglutė. Paimkite lentą, prie jos vinukais pritvirtinkite storesnį siūlą, kad gautųsi eglutės formą. Tvirtindami, nepamirškite pakabinti keletą žaisliukų, nes po to tai gali būti sudėtinga padaryti.

10.  Kalėdų eglutė iš balionų

Ši eglutė gali būti mažesnė ir stovėti ant stalo ar tiesiog būti „pakilus“ virš stalo kaip balionų debesėlis. Arba gali būti didelė ir stovėti ant grindų, padaryta iš įvairių spalvų ir dydžių balionų, imituojančių ne tik pačią eglutę, bet ir jos žaisliukus.

 

11.  Kalėdų eglutė iš lempučių

Jums reikės ilgos lempučių girliandos ar net kelių. Ant sienos „išvingiuokite“ eglutės formą iš lempučių girliandos. Namuose bus daug šviesiau!

 

12.  Nupiešk kalėdinę eglutę

Viena modernesnių idėjų, ypač tinka minimalistiniam namų interjerui, kuriame nėra daug daiktų, baldų, vyrauja mažai spalvų. Tuomet Jūsų eglutė nebus užgožta. Ją pieškite ant sienos arba, jei jos gaila, ant didelio popieriaus lapo, kurį pritvirtinkite prie sienos.

 

Eglutę taip pat galima nupiešti su kreida ant juodos lentos arba ant magnetinės lentos su specialiu markeriu.

 

13.  Kalėdų eglutė iš siūlų gijų

Jums reikės storesnio siūlo. Įkalkite vinuką sienoje aukštai ir prie jo tvirtinkite siūlo gijas, jas nuleiskite žemyn, puoškite karpiniais, žaisliukais.

 

14.  Kalėdų eglutė iš atvirukų

Jei neišmetate sveikinimų atvirukų ir jų esate prikaupę nemažai, galite padaryti iš jų eglutę, tiesiog pritvirtindami prie sienos ar durų ar kt. Tai galima padaryti ir ofise, jei įmonė gauna daug verslo pasveikinimų-atvirukų.

 

15.  Kalėdų eglutė iš panaudotų rulonėlių

Labai ekologiška idėja Kalėdų eglutei – reikės daug tualetinio popieriaus ar popierinių rankšluosčių rulonėlių, kuriuos apvyniokite spalvotu popieriumi ir pritvirtinkite prie didelio popieriaus lapo, papuoškite sagutėmis.

 

16.  Karpyta kalėdinė eglutė

Šiai eglutei padaryti reikės daug spalvoto žalio popieriaus ir kantrybės. Popieriaus juosteles reikia sukarpyti smulkiai apačioje, o viršų palikti, jį tvirtinsite prie pagrindo. Tvirtinti reikia pradėti nuo apačios ir palaipsniui kilti aukštyn. Eglutę galite papuošti kvepiančiais mediniais kamuoliukais, perrištais siūlu (jų galima įsigyti parduotuvėse, prekiaujančiose rankų darbo muilu ir pan.).

 

17.  Kalėdinė eglutė iš kaspinėlių

Jums reikės įvairių gražių kaspinėlių-juostelių, kuriuos sulenkę kilputėmis tvirtinkite prie eglutės kūgio.

 

18.  Valgoma kalėdinė eglutė

Kas gali būti skaniau už braškes ir šokoladą? Kas gali būti puikiau nei galimybė po Kalėdų ne išmesti ar išardyti, bet suvalgyti savo eglutę? Pasidarymui tokios eglutės Jums reikės eglutės kūgio, kurį apvyniokite sviestiniu popieriumi. Išlydykite šokoladą, šokoladuokite braškes ir jas „klijuokite“ prie eglutės pagrindo.

19.  2D kalėdinė eglutė

Dauguma eglučių yra 3D, o ši išsiskiria savo originalumu, nes yra dvimatė, t.y. reikės atsispausdinti didelę eglutės nuotrauką ir ją tiesiog pastatyti norimoje namų vietoje. Prie šios nuotraukos galima dėti dovanėles, pačią nuotrauką apjuosti girliandomis. Atrodys labai neįprasta ir modernu.

 

20.  Kalėdinė eglutė iš pagalvėlių

Jei Jūsų namuose pilna įvairaus dydžio pagalvių pagalvėlių, panaudokite jas Kalėdoms – ant kibirėlio, pradedant nuo didžiausių, dėliokite pagalvėles į eglutės formą.

 

21.  Kabanti kalėdinė eglutė iš žaisliukų

Jums reikės įvairių žalių ar kitos spalvos kalėdinių žaisliukų, kuriuos reikės sukabinti skirtingame aukštyje apskritimais ant lubų (grotelių). Žaisliukus galima kabinti ant meškerės valo, jis laikysis tikrai tvirtai ir žaisliukai nenutrūks.

 

Kad eglutė atrodytų tvarkingai, vertėtų pasiruošti eskizą, kur kabinsite žaisliukus ir kokio ilgio bus valas. Standartiniu variantu būtų 6 vienas už kitą didesni apskritimai ir centras. Žaisliukai nutolę vienas nuo kito 2,5 cm atstumu:

  • Centre 1 žaisliuką kabiname 14 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Pirmame nuo centro žiede 7 žaisliukai: 1 žaisliukas 18,4 cm, 1 žaisliukas 23 cm, 2 žaisliukai 27,3 cm, 3 žaisliukai 31,8 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Antrame nuo centro žiede 11 žaisliukų: 2 žaisliukai – 36,2 cm, 2 žaisliukai – 40,6 cm, 3 žaisliukai – 45 cm, 4 žaisliukai – 48,3 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Trečiame nuo centro žiede 15 žaisliukų: 3 žaisliukai – 53,3 cm, 3 žaisliukai – 58,4 cm, 4 žaisliukai – 61 cm, 5 žaisliukai – 66 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Ketvirtame nuo centro žiede 19 žaisliukų: 4 žaisliukai – 71,1 cm, 4 žaisliukai – 76,2 cm, 5 žaisliukai – 78,7 cm, 6 žaisliukai – 83,8 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Penktame nuo centro žiede 23 žaisliukai: 5 žaisliukai – 89 cm, 5 žaisliukai – 94 cm, 6 žaisliukai – 96,5 cm, 7 žaisliukai – 101,6 cm atstumu nuo pagrindo.
  • Šeštame nuo centro žiede 27 žaisliukai: 6 žaisliukai – 106,7 cm, 6 žaisliukai – 111,8 cm, 7 žaisliukai – 114,3 cm, 8 žaisliukai – 119,4 cm atstumu nuo pagrindo.

Jei norite nedūžtančios eglutės, vietoje žaisliukų galite kabinti iš metalizuoto blizgaus popieriaus iškirptus įvairaus dydžio apskritimus.

 

22.  Kalėdinė eglutė iš lipnių lapelių

Dar vienas puikus variantas ofiso eglutei. Paimkite įvairaus dydžio lipnių lapelių ir suklijuokite juos ant lygaus pagrindo: veidrodžio, medinės sienos ar kt. į eglutės formą.

 

23.  Kalėdinė eglutė iš sagučių

Mažai žavingai eglutei pasidaryti užtenka kūgio ir sagučių bei smeigtukų. Tokia eglutė gražiai atrodys ant stalo. Na, o jei norite didelės, tiesiog reikės daug daug sagučių.

 

24.  Kartoninė kalėdinė eglutė

Šią eglutę galima išsikirpti iš kartono ir apklijuoti popieriumi arba apdažyti, arba iš plono putplasčio. Iškirpti dvi eglės formas ir vieną jų įkirpti viršuje, o kitą – apačioje, tuomet užmauti vieną ant kitos ir turėsite 3D stovinčią eglutę, kurią galite toliau puošti žaisliukais.

Gražių ir Kūrybingų Kalėdų, brangieji!