Kilmė ir istorija

Kalėdinis kaktusas yra kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos.

Botaninis vardas Schlumbergera yra kilęs nuo prancūzų kolekcininko Frédéric Schlumberger, kuris kolekcionavo kaktusus, pavardės. Nors jis nei atrado, nei pavadino augalą šiuo vardu, tačiau kaktusas gavo jo vardą kito prancūzų botaniko ir kaktusų eksperto Charles Antoine Lemaire, kuris buvo Frédéric Schlumberger kolega, dėka.

 

Iš tiesų augalas buvo atrastas anglų botaniko Allan Cunningham (XIX a. pr.), kuris dalyvavo ekspedicijoje Brazilijoje ir turėjo iš ten surinkti bei atvežti į Angliją bet kokias rastas naujas ir nežinomas augalų rūšis, ypač tas, kurios gali turėti ekonominę vertę. Tarp šių rūšių buvo ir nežinomas, ant medžių gyvenantis kaktusas. Šis naujas kaktusas buvo kitoks nei visi kiti anksčiau matyti. Jis buvo tikras tropinių džiunglių epifitas, kuris augo ne ant žemės, bet aukštai medžiuose, ant šakų.

Augalas pirmą kartą išveistas Anglijoje prieš 150 metų. Jis išpopuliarėjo XIX a. Viktorijos laikų Anglijoje – buvo dovanojamas kaip Kalėdinė dovana. Toks jis išliko ir šiais laikais.