Laiškas Kalėdų seneliui

Ši skiltis skirta vaikams, kurie labai laukia Kalėdų senelio ir nori jam parašyti laišką.

 

Keli patarimai, kaip parašyti laišką Kalėdų seneliui:

 

 1. Paimkite gražų popieriaus lapą. Tai gali būti baltas lapas su apklijuota gražia juostele ar apipieštu gražiu ar apipurkštu/apklijuotu blizgučiais rėmeliu. Jį galite papuošti kalėdiniais lipdukais – Kalėdų senelio, elnių, rogių, saldainių lazdelių, dovanų maišelių, rankų darbo popierinių snaigių ir pan. Arba tai gali būti pastelinės spalvos, blizgus lapas popieriaus – svarbu, kad kai ant jo rašysite, aiškiai matytųsi tekstas.

 1. Paimkite rašiklį. Galite rašyti vienos spalvos storesniu rašikliu ar blizgančiu tušinuku, flomasteriu arba naudoti kelių spalvų rašiklius, išskirdami tam tikrus žodžius, pvz. kreipimąsi į Senelį, savo vardą ir pan. Galite apibraukti paprastu rašikliu parašytus žodžius blizgančiu tušinuku. Jei rinksitės rašymui tamsesnės spalvos popierių, tuomet galite rašyti baltu rašikliu ar net korektoriumi – atrodys kaip sniego raštas!
 1. Laišką pradėkite kreipiniu: „Mielas Kalėdų Seneli“, „Mielas Kalėdų Seni“ ir pan.

 

 1. Trumpai prisistatykite – parašykite, koks Jūsų vardas, kiek metų, kur gyvenate, kokia Jūsų šeima, ką mėgstate veikti, ar jau einate į mokyklą ir pan.

 

 1. Prieš pradėdami prašyti kalno žaislų iš Kalėdų senelio, pasiteiraukite jo, kaip jam einasi. Juk Kalėdų seneliui laiškas rašomas tik kartą per metus, tad būtų mandagu sužinoti, kaip jis gyvena, kaip laikosi jo elniai, elfai, Snieguolė ir pan.

 1. Kalėdų laiške prisipažinkite, kokius gerus ir blogus darbus padarėte per praėjusius metus. Išvardinkite, ką gero padarėte namuose, savo šeimai, draugams, kam padėjote. Atsiprašykite ir gailėkitės dėl negerų darbų, pažadėkite pasitaisyti ir parašykite, kaip pasitaisysite, kad ištaisytumėte tai, ką padarėte negerai. Nors Kalėdų senelis viską mato ir žino apie Jus, bet jam taip pat svarbu žinoti, kad esate nuoširdūs, nemeluojate ir norite būti geras. Tuomet atsidursite jo gerųjų vaikų sąraše ir sulauksite dovanėlių.

 

 1. Toliau mandagiai parašykite laiške, ką norėtumėte gauti dovanų Kalėdoms. Neprirašykite labai daug žaislų, atsirinkite tik vieną arba daugiausiai 2-3 pačius svarbiausius ir reikalingiausius žaislus. Taip pat parašykite, kodėl norite būtent šio/šių žaislo/žaislų, kodėl jie Jums reikalingi. Kalėdų Senelis vertina kuklumą, o vaikų godumas gauti labai daug dovanų jį liūdina, juk jis turi aplankyti daugybę vaikų per Kalėdas, ir visiems turi užtekti dovanėlių.

 1. Padėkokite Kalėdų seneliui už jo gerumą, kad kasmet atneša Jums puikių dovanų ir džiaugsmo, parašykite, kad tikitės, jog jis greitai perskaitys Jūsų laišką. Kalėdų senelis myli mandagius, dėkingus vaikus.

 

 1. Perduokite linkėjimų Kalėdų senelio šeimai – elniams (ištvermės), elfams (greitumo), Snieguolei ir t.t. Palinkėkite jiems gražių dalykų, pasveikinkite artėjančių Kalėdų proga.

 

 1. Parašykite, kad lauksite Kalėdų senelio atsakymo į laišką.
 1. Kalėdinio laiško apačioje pasirašykite – galite užrašyti savo vardą ir parašą arba tik vardą, arba vardą su linkėjimais, pvz.: „Linkėjimai, Ugnius“ arba „Hou hou hou, su Kalėdom, Ugnius!“

 1. Papuoškite laišką savo piešinukais, lipdukais.

 

 1. Sulankstykite laišką ir įdėkite į gražų voką, kurį išpieškite kreidelėmis, pieštukais, flomasteriais, blizgučiais, priklijuokite savo pieštą pašto ženkliuką, užklijuokite voką, užrašykite adresą: „ Kalėdų Seneliui, Šiaurinis poliaratis, Laplandija“

 1. Atiduokite užklijuotą voką su laišku, skirtu Kalėdų seneliui, savo tėvams – jie nuneš į Kalėdų senelio paštą ir išsiųs, kad Kalėdų Senelis spėtų gauti Jūsų laišką iki Kalėdų.

 

Laiško Kalėdų seneliui pavyzdys (bet geriau, žinoma, parašyk pats laišką Kalėdų seneliui)

 

„Mielas Kalėdų Seneli,

 

Mano vardas Ugnius, man 8 metai. Gyvenu Lietuvoje, Vilniuje. Galbūt nežinai, kur yra Lietuva, bet tai graži šalis, ypač vasarą. Jau einu į mokyklą, į antrą klasę. Laisvu laiku mėgstu su draugais žaisti kieme, taip pat lankau dailųjį čiuožimą.

 

Pasiilgau tavęs, Kalėdų seneli. Norėjau paklausti, Kaip Tau einasi? Ar sveiki Tavo elniai, kaip gyvena darbštuoliai elfai, ir kaip gražioji Snieguolė?

 

Šiemet buvau labai geras, Kalėdų seneli. Nors ne visuomet. Dažnai pasiklodavau savo lovą rytais, visada stengiuosi užleisti vietą atsisėsti autobuse senutėms, kartais išplaunu indus, o sekmadieniais padedu mamai kepti ką nors skanaus visai šeimai. Dar palydžiu sesutę į darželį, kuris yra netoli mūsų namų. Tiesa, šiemet besimušdamas su Artūru lauke, sudaužiau vienos mašinos langą. Tėvelis labai pyko, barė ir turėjo kaimynui sumokėti pinigų už langą. Aš labai gailiuosi ir atsiprašau. Daugiau taip nedarysiu. Tėtis sakė, kad pinigai uždirbami ir negerai, kad reikėjo jam mokėti už mano blogą darbą. Labai gailiuosi, Kalėdų Seneli, ir pažadu būti geresnis. Tikiuosi, neišbraukti manęs iš gerų vaikų sąrašo.

 

Žinau, kad esi labai užsiėmęs gamindamas visiems pasaulio vaikams dovanėles, dėl to išsirinkau tik vieną labiausiai norimą daiktą – LEGO konstruktorių-automobilį. Labai įdomu būtų jį sudėti, o po to turėčiau automobilį, kuriuo galėčiau važinėti. Tikiuosi, ši dovana Tavęs neapsunkins. Jei ji per didelė, gal būtų galima paprašyti mažesnio LEGO konstruktoriaus robotuko ar lėktuvėlio.

 

Nežinau, ar galėsi man atnešti dovanų konstruktorių, bet vis tiek dėkoju, kad esi geras ir per kiekvienas Kalėdas atneši man ir mano šeimai dovanų, kad viską suspėji ir manęs nepamiršti, nors ne visada būnu geras.

 

Siunčiu šiltus linkėjimus visai Tavo šeimai – Snieguolei, elniams, elfams, kaimynėms baltosioms meškoms…

 

Labai lauksiu Tavo atsakymo!

 

Su Šv. Kalėdom!

Ugnius”