Kalėdinės girliandos

Kalėdinės girliandos – vienas populiariausių kalėdinių papuošimų. Paprasčiausia, žinoma, imti ir nusipirkti jų prekybos centre – blizgančių, spalvotų…Tačiau kartais norisi kažko įdomesnio, originalesnio, kad Jūsų namai atrodytų unikaliai ir tuo pačiu šventiškai. Siūlome temą: „Pasidaryk kalėdinę girliandą pats“. Iš pateiktų idėjų tikimės, jog rasite kažką, ką galėsite pritaikyti savo namams.

 

16 Kalėdinių girliandų idėjų „Pasidaryk pats“

 

1.   Vilnos kamuoliukų kalėdinė girlianda

Ši girlianda labai miela, šilta ir spalvinga (jei padarysite ją naudodami daugiau spalvų). Veltų kamuoliukų galite įsigyti rankdarbių prekių parduotuvėje arba pasidaryti patys iš vilnos (šis darbas nebus labai trumpas):

  • Paimkite saują vilnos ir suformuokite iš jos rutulį (kol kas gana palaidą).
  • Po tekančiu šiltu vandeniu vėl bandykite formuoti rutulį.
  • Muilinkite vilną, kol gerai suputos.
  • Tarp abiejų rankų ritinėkite į vilnos kamuolį (panašiai kaip darytumėte formuodami į rutuliukus tešlą). Ritinėti reikia švelniai ir tik tuomet, kai kamuoliukas pradės tvirtėti, galima tai daryti stipriau.
  • Jei išlys vilnos plaušų ar kamuoliukas pradės „neklausyti“, vėl pakiškite po šiltu vandeniu ir išmuilinkite.
  • Toliau ritinėkite ir skalaukite. Kol kamuoliukas pasidarys tvirtas ir dailus.
  • Jei atsiras „įtrūkimų“ vilnoje, tiesiog uždėkite papildomą ploną vilnos sluoksnį aplink kamuoliuką, pamuilinkite ir ritinėkite tarp delnų vėl, kol viršutinis sluoksnis gerai priglus prie kamuoliuko.
  • Kai padarysite vieną kamuoliuką, tokiu pačiu būdu padarykite ir kitus kamuoliukus. Kamuoliukus galite nupurkšti blizgiais dažais, jie gali būti įvairaus dydžio.
  • Tuomet paimkite adatą su storu dekoratyviniu siūlu ir suverkite savo kamuoliukus. Tarp kamuoliukų galite surišti mazgelius iš abiejų pusių, kad jie neslydinėtų girliandoje.

 

2.   Kalėdinė girlianda iš kankorėžių ir gilių

Šiai Kalėdų girliandai Jums reikės prisirinkti kankorėžių (gali būti kelių rūšių), gilių. Kai kuriuos kankorėžius ir gilias galite apipurkšti blizgiais dažais, centre su klijų pistoletu pritvirtinti dekoratyvinius akmenukus ir tuomet klijuoti juos ant virvelės.

 

3.   Kalėdiniai karpiniai „Snaigės“

Temoje „Kalėdinės snaigės“ pateikėme įvairių idėjų, kokių galima pasidaryti snaigių. Jas galima priklijuoti, suverti ant gražios virvelės ir bus Jums pati paprasčiausia girlianda. Kad girlianda būtų puošnesnė, snaiges apipurkškite blizgiais dažais, priklijuokite dekoratyvinių akmenukų (gražiai atrodys pvz. melsvi akmenukai ant baltų snaigių). Snaiges taip pat galite klijuoti ne ant virvelės, bet ant platesnės puošnesnės juostelės-kaspino.

4.   Kalėdinė girlianda iš žaisliukų

Temoje „Kalėdiniai žaisliukai eglutei“ pateikėme įvairių idėjų, kaip patiems galima pasidaryti įvairių žaisliukų. Juos galima suverti ant gražios virvelės ir bus Jums pati paprasčiausia girlianda. Kas būtų puošnesnė ir blizgesnė, naudokite blizgų, veidrodinį, raštuotą popierių. Paįvairinimui, pakabinkite mažų popierinių eglučių, saldainių.

5.   Kalėdų girlianda „Raidės“

Ši girlianda labai originali ir tuo pačiu paprasta. Reikia iš storesnio kartono iškirpti su Kalėdomis susijusį žodį ar frazę paraidžiui, pvz.: KALĖDOS, DŽIAUGSMINGŲ KALĖDŲ, KALĖDŲ SENELIO ŠALYJE ir t.t. Šias raides reikia sukabinti ant virvelės, paliekant tarpelius.

 

6.   Kalėdų girlianda „Žvaigždės“

Tai origami popierinė kalėdinė girlianda, kuriai padaryti reikės šiek tiek laiko ir kantrybės.

 

 

7.   Origami kalėdinė girlianda „Kamuoliukai“

Labai miela popierinė kalėdinė girlianda, kurią galite pasidaryti patys iš spalvoto popieriaus.

 

 

8.   Kalėdinė girlianda iš atvirukų

Šią girliandą padaryti nebus sudėtinga, tereikia surinkti kuo daugiau įvairaus dydžio, formų atvirukų ir juos sukabinti. Atvirukus galima užrašyti palinkėjimais. Taip pat galite sukabinti atvirukus, kuriuos esate kažkada gavę dovanų.

Vietoje atvirukų galite naudoti nuotraukas ar linksmas kalėdines iškarpas iš žurnalų, laikraščių.

 

9.   Kalėdinė girlianda iš kojinaičių/pirštinaičių

Kadangi kalėdinės kojinės ir kumštinės pirštinės tapę kalėdiniais atributais, drąsiai galite juos naudoti puošdami namus.

 

10.  Kalėdinė girlianda iš popierinių žiedelių

Tikriausiai prisimenate mokyklos laikus, kai darydavote girliandas iš paprasčiausių popierinių žiedelių. Iškerpame popieriaus juosteles ir suklijuojame į žiedelius, palaipsniui verdami vieną ant kito. Kad žiedeliai būtų šventiškesni, naudokite blizgų popierių arba iškarpytą popierių (galite paprasčiausiai išmušti skylučių su skylamušiu).

 

11.  Kalėdinė girlianda su perlais

Tai labai subtili Kalėdų girlianda. Jums reikės plataus gražaus kaspino-juostelės ir sagučių-perliukų. Juos prisiūkite prie juostelės. Paprasta ir labai gražu.

 

12.  Šviečianti kalėdinė girlianda

Dar viena paprasta patiems pasidaryti girlianda – nusipirkite gėlyčių, skirtų dovanų pakavimui ir jomis „aprenkite“ lempučių girliandą.

 

13.  Valgoma kalėdinė girlianda

Šiai girliandai pagaminti Jums reikės įvairių kalėdinių vaisių ir prieskonių: obuolių, apelsinų, cinamono lazdelių.

14.  Pompom kalėdinė girlianda

Pompom – tai purūs, dideli dekoratyviniai kamuoliai, kuriuos galima padaryti iš popieriaus, siūlų ar audinio (pvz. tiulio). Pompom girlianda be abejonės atrodys įspūdingai. Kamuolius galima suverti vieną paskui kitą į įprastą girliandą arba nuleisti kaip „varveklius“, po 3 žemyn einančius.

 

 

15.  Kalėdinė girlianda „Dovanėlės“

Šią girliandą nėra sudėtinga padaryti. Jums reikės spalvoto popieriaus ir virvelių. Formuokite mažas dovanų dėžutes, jas perriškite ir sukabinkite į girliandą.

 

16.  Veidrodinė Kalėdų girlianda

Be galo efektinga, šiuolaikiška ir švytinti girlianda. Iš veidrodinio popieriaus kirpkite skirtingo dydžio kvadratėlius, juos verkite ant plono siūlo (skaidraus žvejybinio valo).