Apibūdinimas

Kalėdų rožė – vėdryninių šeimos visžalis žydintis augalas su tamsiais, skiautėtais lapais iki 35 cm aukščio. Augalo žiedų nedaug, tačiau jie įspūdingi – dideli, apvalūs, platūs, balti su žaliu vidumi, su amžiumi rausvėja. Nors augalo žiedai panašūs į laukines rožes, Kalėdinė rožė nėra rožių šeimos augalas. Žiemos rožė paprastai žydi laikotarpiu nuo viduržemio iki pavasario.

Sniego rožė – nuostabiai atrodo auganti natūralioje aplinkoje ir kartais ne tokia graži auganti sode, nes sunku sukurti jos mėgstamas sąlygas. Nors tai vertingas, vienas įspūdingiausių sodo augalų. Natūraliai augalas randamas kalnuose Šveicarijoje, pietų Vokietijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Kroatijoje, Šiaurės Italijoje. Ji auga miškinguose kalnuose, slėniuose, Alpių žolijos aplinkoje, ant kalnų šlaitų 0,4-2,3 km aukštyje, dažnai randama auganti eglių, beržų, ąžuolų, bukų šešėlyje. Kalėdinė rožė gali būti padengta sniego mėnesių mėnesius.

Augalas auginamas vidutiniam santūriam klimate, mėgsta gerą dirvožemį, atsparus šalčiams ir gali žydėti net ir sniege. Paprastai tai sodo augalas (net ir be žiedų jo lapija – puikus sodo „kilimėlis“), tačiau auginamas ir vazonuose, šiltnamiuose bei naudojamas kaip skintos gėlės Kalėdų dekoracijoms.

Šis augalas nuodingas žmonėms ir gyvūnams.