Kalėdinė puokštė

Kalėdinė puokštė gali būti skirta papuošti namus, stalą arba tapti dovana, gražiu aksesuaru žiemą vykstančioms vestuvėms. Puokštę galima padaryti iš beveik bet ko: gėlės, vaisiai, saldainiai, augalai, žvakės.

Žemiau pateikiame 15 idėjų kaip patiems pasidaryti Kalėdų puokštę.

 

1. Kalėdinė puokštė iš eglutės žaisliukų

Tai nuostabi puokštė, kuri tiks ne tik papuošti namus, bet ir vestuvėms Kalėdiniu laikotarpiu jaunajai. Ir gera žinia ta, kad ši puokštė nenuvys per visą Kalėdinį laikotarpį, na, nebent gali sudužti…

 

Kalėdinei puokštei padaryti Jums reikės: auksinių purškiamų dažų, lapų su šakelėmis, vielos, stiklinių kalėdinių žaisliukų (įvairių spalvų ir dydžių), žirklių, klijų pistoleto,  juostelės, kaspino.

Žaisliukų spalvas derinkite prie namų interjero, pasirinktų kalėdinių spalvų ar rinkitės šviesas pastelines spalvas vestuvėms.

Instrukcijos:

 • Išpurkškite auksiniais dažais lapus su šakelėmis ir palikite juos išdžiūti 24 val.
 • Šiek tiek atlenkite vielos juostelių galiukus.
 • Su klijų pistoletu patepkite klijais užlenktus vielos galiukus.
 • Kol klijai nesustingo greitai įbeskite vielos galiuką į kalėdinio žaisliuko skylutę ir užtvirtinkite klijais ir išorėje.
 • Pakartokite tai visiems vielos gabaliukams (jų būkite pasidarę tiek, kiek norėsite kad puokštė turėtų ‚šakelių“).
 • Sugrupuokite 3-4 šakeles su žaisliukais ir apvyniokite juostele. Į kai kurias įterpkite lapų su šakelėmis.
 • Mažas šakelių grupeles sudėkite į vieną puokštę ir tvirtai apvyniokite juostele, kad puokštė neiširtų. Apatinį juostelės kraštą sutvirtinkite karštais klijais.
 • Ant viršaus užriškite kaspiną.

 

2. Kalėdinė puokštė jaunajai iš tradicinių augalų

 

 

3. Valgoma Kalėdinė puokštė iš keksiukų

Ši Kalėdų puokštė, gali ne tik papuošti Jūsų namus (stalo vidurį), bet ir tapti puikia Kalėdų dovana kokiam nors smaližiui.

Jums reikės: mažų keksiukų (pasirinkite įvairių skonių), maistinių dažų, naminių saldainių, konditerinio teptuko, sausainių formelių, glajaus, pabarstukų ir kt. papuošimų, kočėlo, vyniojamojo popieriaus, medinių iešmelių, krepšelio, polistirolo rutulio ar pusrutulio, laikraščių, juostelių.

 

Instrukcijos:

 • Pasigaminkite spalvotų naminių saldainių (340 g saldainių reikės 2 stiklinių mini zefyrų, 2 stiklinių miltinio cukraus, 1 arb.šaukšto vandens, maistinių dažų: išlydykite zefyrus, maišydami sudėkite cukrų, lipnią masę minkykite, kočiokite ant cukraus pudra pabarstyto stalviršio, kol taps vientisa masė ir galėsite suformuoti kamuoliukus, įdėkite maistinių dažų (į kamuoliuko centrą) ir toliau minkykite, kol spalva tolygiai pasiskirstys). Šių saldainių, kurie yra spalvoti ir lengvai lydosi, galima rasti ir parduotuvėje, bet naminiai daug skanesni.

 

 • Iškočiokite naminius saldainius iki 3-4 mm storio, su apvalia sausainių formele (kiek didesne nei keksiuko skersmuo), iškirskite formas.
 • Papuoškite naminių saldainių pagrindą glajumi, pabarstukais, piešiniais, padarytais iš kitų spalvų saldainių – „priklijuokite“ juos su šiek tiek vandens ir teptuku.
 • Patepkite keksiukus glajumi ir priklijuokite dekoruotas „kepurėles“.
 • Įdėkite polistirolo pusrutulį į krepšį, prismaigstykite jį medinių iešmelių su keksiukais. Krepšelio tarpuose pridėkite laikraščių skiaučių. Kad nesimatytų polistirolo, prikaišiokite vyniojamo popieriaus skiaučių.
 • Papuoškite krepšelį, apjuosdami kaspinu.

 

4. Labai lengvas šokolado saldainių medis

 

5. Mėtinių saldainių Kalėdų puokštė

Ši Kalėdų puokštė taip pat yra valgoma ir gana nebrangiai bei lengvai padaroma. Saldainiai tvirtinami prie medinių iešmelių/dantų krapštukų su karštais klijais (pistoletu) ir smeigiami į polistirolo pusrutulį, kuris gali būti įdėtas į krepšelį ar stiklinį indą.

Tas pats metodas gali būti taikomas bet kokiems saldainiams.

 

6. Kvepianti Kalėdinė puokštė

Ši Kalėdų puokštė suteiks nuostabų Kalėdomis dvelkiantį aromatą Jūsų namams.

 

Jums reikės: apelsinų ar/ir mandarinų žievelių (pilnų), sausainių formelių, peilio, pušies ar eglės šakelių.

Instrukcijos:

  • Sudėkite pušies ar eglės šakeles į puokštę.
  • Su sausainių formelėmis išpjaukite įvairių formų iš žievelių.
  • Iš vientisų žievelių padarykite „rožyčių“.
  • Papuoškite žievelių dekoracijomis spygliuočių puokštę.

 

7. Kalėdinė citrusų puokštė

Į kalėdinių augalų kompoziciją (geriausiai žalių augalų) įterpkite apelsinų su prismaigstytais gvazdikėliais, citrinų, mandarinų. Suteiks namams nuostabaus aromato, šviežumo.

 

8. Kalėdų puokštė su vaisiais

Iš įvairių kalėdinių augalų, plastikinių dekoracijų padarykite kompoziciją su obuoliais, apelsinais, mandarinais – atrodys daug gyviau ir šviežiau nei būtų tik augalų kompozicija.

 

9. Popierinė Kalėdų žvaigždžių puokštė

 

10. Raudona Kalėdų puokštė

Paimkite medžiaginių raudonų gėlių, sudėkite į puokštę, perjuoskite. Aplink puokštę apdėkite saldainių lazdelių ir dar kartą apjuoskite. Labai paprasta ir elegantiška, tinka papuošti stalą, kai namai dekoruojami tema „Raudonos Kalėdos“.

 

11. Subtili kalėdinė puokštė

Paimkite žalių kalėdinių dekoracijų ir sudėkite jas ratu į vazelę, į vidurį pridėkite medžiaginių raudonų gėlyčių, o puokštės centre padėkite kalėdinį žaisliuką. Paprasta ir subtilu.

 

12. Puantsetijų puokštė

Puantsetijos arba Kalėdų žvaigždės yra populiariausi kalėdiniai augalai, tad net ir paprasta puokštė ar šio augalo šakelė vazelėje atrodys labai „į temą“.

 

13. Kalėdinė puokštė su uogomis

Jei norite kažko paprasto, bet suteikiančio daugiau gyvybės namams – paieškokite parduotuvėje dekoratyvinių šakelių su raudonomis (gali būti ir kitokių spalvų) uogytėmis. Sudėkite šakeles į skaidrią vazelę ir pastatykite ant stalo.

 

14. Kalėdų puokštė su perliukais

Šią puokštelę ar net keletą jų taip pat nebus sudėtinga padaryti. Paimkite raudonų medžiaginių gėlyčių, į vidurį įsiūkite perliukus (siuvimo reikmenų parduotuvėje tokios sagutės). Centre pastatykite stiklinį indą su jame esančia žvakute.

 

 

15. Kankorėžių puokštė Kalėdoms

Paimkite kankorėžių, juos pritvirtinkite po vieną prie šakelių (su karštų klijų pistoletu), šakeles sudėkite ir perriškite kaspinu. Kankorėžiai gali būti natūralios spalvos arba apipurkšti pvz. auksiniais dažais. Puokštę galite paįvairinti gilėmis, vatos gabalėliais, kurie atrodys kaip sniegas.