Kvepiančios Kalėdos

Turbūt retai kada pagalvojam „papuošti“ namus kvapais – nuostabiais, jaukiais, dvelkiančiais švente, mišku, šeima, šiluma. Šiame skyrelyje plačiau apie kvapnias dekoracijas Kalėdoms, kurios ne tik gražiai atrodo, bet ir maloniai kvepia.

Kvepiančios dekoracijos Kalėdoms gali būti valgomos ir nevalgomos.

 

  • Nevalgomos dekoracijos Kalėdoms – aromatiniai mišiniai, kuriuos galite sudėti į puošnius dubenis, pakabinti medžiaginiuose ryšulėliuose ar tiesiog kaip dekoracijas namuose:

1 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Sulaužytos cinamono lazdelės, tarkuota citrinos žievelė, tarkuota apelsino žievelė, gvazdikėliai, smulkintas muškato riešutas, kvapnieji pipirai, smulkintas lauro lapas, džiovintų obuolių riekelės. Sumaišome, užpilame vandeniu, užviriname. Laikome kambaryje, laikas nuo laiko papildydami vandeniu.

 

2 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Džiovintas imbieras, smulkinti kvapnieji pipirai, garstyčių sėklos, juodieji pipirai, krapų sėklos, lauro lapai, cinamono lazdelės, gvazdikėliai. Sumaišome, užpilame vandeniu, užviriname. Laikome kambaryje, laikas nuo laiko papildydami vandeniu.

 

3 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Obuolių sultys, smulkinti kvapnieji pipirai, garstyčių sėklos, juodieji pipirai, krapų sėklos, lauro lapai, gvazdikėliai, cinamono lazdelė. Sumaišome, užpilame vandeniu, užviriname. Laikome kambaryje, laikas nuo laiko papildydami vandeniu ir sultimis.

 

4 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Smulkinta šviežia imbiero šaknis, cinamono lazdelės, gvazdikėliai, kvapnieji pipirai, sėklos, juodieji pipirai, krapų sėklos, lauro lapai. Sudėti viską į marlę ir į puodą su vandeniu. Užvirinti.

 

5 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Cinamono lazdelė, apelsino žievelė, citrinos žievelė, gvazdikėliai, lauro lapai. Virti vandenyje, galima įpilti apelsinų/citrinų sirupo. Kai vanduo išgaruos, papildyti.

 

6 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Apelsino žievelės, citrinos skiltelės arba citrinos sultys, gvazdikėliai, cinamono lazdelės, lauro lapai. Užpilti vandeniu ir užvirti.

7 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Smulkinti apelsinai, kvapnieji pipirai, cinamono lazdelės, smulkintas muškato riešutas, smulkinti gvazdikėliai. Sudėti į karštą vandenį, pavirinti.

 

8 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Apelsino žievelė, citrinos žievelė, cinamono lazdelė, lauro lapai, gvazdikėliai. Sudėti viską į vandenį ir pavirinti.

 

9 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Cinamono lazdelė, kvapnieji pipirai, imbieras, gvazdikėliai, smulkintas cinamonas, smulkintas muškato riešutas. Sudėti viską į marlę ir surišti į ryšulėlį, įdėti į indą su karštu vandeniu ir 5-6 min. į mikrobangų krosnelę arba kol vanduo užvirs.

 

10 Aromatinis mišinys Kalėdoms:

Pušies kankorėžiai, cinamono lazdelės, pušies spygliai, rožių žiedlapiai, vilkdalgio šaknies milteliai, gvazdikėliai, kvapnieji pipirai, muškatas, apelsino žievelė. Viską sumaišyti ir pašlakstykite citrusiniais kvepalais ar balzamu.

* * *

Malonų aromatą namuose paskleis eglės, pušies, kitų visžalių spygliuočių šakos. Balzaminis kėnis – pušinių šeimos visžalis spygliuotis medis – bene kvapniausias Kalėdų medis. Puoškite namus jo šakomis, spygliais.

 

 

  •  Pasigaminkite patys kvapnių dekoracijų Kalėdoms:

Apvynioti kaspinėliu aplink apelsiną ar citriną. Subadyti apelsiną ar citriną su dantų krapštuku ar iešmeliu ir subesti gvazdikėlius. Galite iš jų sudėlioti žodį KALĖDOS. Nebesti jų per arti vienas nuo kito. Tuomet vaisių pavoliokite cinamone, muškato riešute ir kvapniuosiuose pipiruose. Palaukite porą savaičių, kol vaisius išdžius arba padžiovinkite labai žemos temperatūros orkaitėje apie valandą. Tik, jei kepsite, laikinai nuimkite kaspinėlį. Pakabinkite dekoraciją ant eglutės ar kur nors kambaryje, kad skleistų aromatą.

 

Kvapnių Šv. Kalėdų, mielieji!