12 depresijos priežasčių

IŠ KUR IR KODĖL ATSIRANDA KALĖDINĖ DEPRESIJA?

 

1. Padidėja stresas, sukeltas komercializacijos – dėl poreikio apsipirkinėti (stovėti spūstyse, eilėse, ieškoti ir pirkti kalėdines dovanas, dekoracijas ir pan.).

 

 

2. Fizinis ir emocinis pervargimas nuo buitinių rūpesčiųir tuščių kalėdinių tradicijų, kurios neteikia džiaugsmo (maisto gaminimo, namų valymo ir dekoravimo, dovanų pakavimo, atvirukų rašymo). Šis punktas ypač aktualus moterims, ant kurių pečių dažniausiai ir gula ši našta. Pervargę esame silpniausi, mums sunku kovoti, nes neturime jėgų, energijos.  Tuomet depresijai lengviausia mus palaužti.

3. Bendravimo perteklius (pervargimas nuo vakarėlių, nesibaigiantis svečių priiminėjimas, spaudimas bendrauti su nemaloniais žmonėmis).

4. Sutrinka įprastas dienos režimas – sumažėja laiko poilsiui, miegui, sportui, sveikai mitybai.


5. Saulės šviesos trūkumas – šiuo laikotarpiu trumpiausios ir tamsiausios dienos.

6. Per didelis alkoholio vartojimas, persivalgymas maistu.

7. Finansiniai sunkumai ir skolos bei gėdos jausmas, neišgalint nupirkti dovanų, surengti prabangių vaišių ar dalyvauti mokamose pramogose.


8. Susitikimas su praeities vaiduokliais (jei per ankstesnes Kalėdas netekote artimo žmogaus, išsiskyrėte su mylimuoju ar netekote darbo).

9. Vienatvė, negalėjimas būti su artimaisiais ar jų neturėjimas.


10. Neišsipildę lūkesčiai dėl „tobulų“ Kalėdų (kažkurių metų Kalėdų lyginimas su šiomis arba savęs lyginimas su kitais, „daugiau pasiekusiais, laimingesniais“ žmonėmis, noras visiems įtikti ir nusivylimas).

11. Graužatis ir kaltės jausmas, kad nesijauti laimingas („aš turėčiau“, „reikia“), kad esi padaręs kažką negero.

12. Per didelis koncentravimasis į save ir savo problemas.